Geceleri Uykusuz Kalmaya Son

Uykusuz Gecelere Son

Uyku eksikliği kişisel ve mesleki yaşamınızı son derece olumsuz etkileyebilir ve çeşitli sağlık sorunlarını tetikleyebilir. Uykusuzluğun tedavisinde birçok tıbbi yol var olsa da, doğal yollardan biri de vücudun bazı noktalarına basınç uygulayarak uyumayı kolaylaştırmaktır.

Geleneksel Çin tıbbında yaşamın iyileştirici gücünün içimizde aktığı düşünülür ve bunu uyku bozuklukları da dahil olmak üzere bazı sorunların tedavisinde manipüle edebiliriz. Bu antik çare ilaç vücudun belli noktalarını kullanarak uykuyu getirir. Uykusuzluktan rahatsız olanlar, uyku haplarının bağımlılığa ve bazı durumlarda ölümcül bağımlılığa neden olabileceğini de düşünerek geleneksel tıbbın bu tekniğini kullanabilirler.

Bu konuda Keşfedebileceğiniz birkaç doğal tedavi var ve bunlardan en etkili seçeneklerden biri akupressür noktalarının kullanılmasıdır. Tek yapmanız gereken, sorunları tedavi etmek için vücuttaki bazı noktalara masaj yapmaktır.

Akupresürde, cisim üzerindeki noktaları bulmak için ölçüm birimi cun olarak adlandırılır. Teknik akupunktura benzer, ancak iğneler kullanmak yerine parmaklarınızla, ellerinizle ve dirseklerinizle noktalarınıza baskı uygulayarak sorunlarınızı hafifletebilirsiniz. Noktaların çoğu kendiniz uyarılabilir, bu yüzden mutlaka tedavi için başka birine gitmek zorunda kalmazsınız. Dinlendirici uykuyu uyandırmak için kısa sürelerle onları masaj yaparak kullanabilecek bazı noktalar vardır.

Bu basınç noktası, iç tarafta bilek nabız ölçülen noktanın üzerindedir. Burayı ovmak sizi sakinleştirir ve iyi bir uyku çekmenize yardım eder. İkinci önemli nokta sol elinizin avuç içinin bileğe doğru bittiği noktadır. Bu noktayı da ovarak masaj yapabilirsiniz. Bu da uyku getiren bir uygulamadır.

Ayak bileklerini içten ve dıştan ovalayın. Yine uykunuz gelecektir. Bu noktayı ayrıca ovmak böbreklerin de daha iyi çalışmasına yardımcı olmaktadır. Boyun kısmının da iyice (ense) iyice ovulması mümkünse zeytinyağı ile ovulması hem iç organlarınızın daha iyi çalışmasını sağlar hem de safra kesesi sorunlarını çözer. Ayrıca uykusuzluk sorunu için de iyi bir yöntemdir.

 

Kaynak: http://sizofrenpsikolog.com/uykusuz-gecelere-son.html

Aktüel İnsan

Güncel bilginin doğru adresi.   www.aktuelinsan.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir