Kendimi Sevmiyorum

Çağımızın en büyük hastalıklarını gölgede bırakıp ipin başını göğüsleyen ve bizi kendimize düşman yapan adını pek duymadığımız ama etkilerini çokça hissettiğimiz psikolojik rahatsızlığımızın adıdır Dismorfofobi !

Çevremizdeki insanların acımasız eleştirileri, mükemmellik algısı, gereksiz moda programları maalesef modern çağın bu psikolojik rahatsızlığını doğurdu.

Aynayı düşmana çeviren, her yansımada kusur gören, gözümüzü güzelliklere kapatan, kendi kendimizi karanlığa iten bir nesil haline dönüştük.

Dismorfofobi insanoğlunun elinde, ne özgüven, ne özsaygı, ne de kendini sevebilme becerisi bıraktı. En kötüsü de her psikolojik rahatsızlığın temel taşını oluşturan kaygının en büyük destekçisi haline geldi.

Beğenilme ve sevilme kaygısını, nasıl gözüküyorum endişesini, acımasız insanları, güzel bakamayan gözleri çıkar hayatından!

 

Korkularının, kaygılarının seni ele geçirmesine izin verme.

 

Şimdi bu farkındalıkla aynanın karşısına geç, yüzündeki benin sana nasıl yakıştığını ve karakteristik özellik kattığını, kilonun takıntı yapılacak boyutta olmadığını, sivilcelerinin orada geçici olarak bulunduğunu, ne giyersen giy sende güzel durduğunu ve taşıyabildiğini gör.

Ve kendine şu itirafı bahşet!

            KENDİMİ SEVİYORUM…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir