Kendin Ol

Güzel bir pazar günü daha bizimle. Aylardan mart saat 16:00 civarı güne geç başlamanın sersemliği var üzerimde. Zihnimde yapmak istediklerim ve yapamadıklarım var. Sahtelik var etrafımda kalbimde arayışım var. Ardı ardına birbirini kovalayan günleri, nehirde durmayan su gibi, akıp giden zamanı yakalamak her geçen gün daha zor. Asıl amaçlarımızdan ve hedeflerimizden bizi saptıran garip bir algı yönetiminin içinde medya ve sosyal medyanın derinliklerinde kaybolup giden milyonlarca insanı görmek ve izlemek çok zor. Zaman zaman o derinliklere dalan bende maalesef o derinlik sarhoşluğunu yaşıyorum. Yaşamlarımız artık başkalarının bizim için ne dediklerini önemsemekle geçip gidiyor.

Öyle bir dünya zamanındayız ki ahlaki ve toplumsal değerlerimiz para ve unvan uğruna bir hiç gibi harcanıp gitmektedir. Artık insanlara, doğaya .çevremize ve başta kendimize saygımız yok. Saygılı ve çevremize zarar vermeden kalbimizden, içimizden geleni başkalarının ne der diye düşüncelerini önemsemeden yapmalıyız. Belki de ruhsal boşluğumuzun  eksiklerinden birisi de kendimiz olmayı beceremiyor olmamızdır.

Kendimiz olmak yapmak istediklerimizi yapmak aklımızdan geçenleri söylemek ve söylenenleri önemsememek kendi kişisel yolculuğumuzda kendimizi daha fazla tanımamızı daha fazla keşfetmemizi sağlayabilir. Yapmak istediğimiz mesleğimi yapıyoruz, doğru kadın ile mi beraberiz, olamak istediğimiz şehirde miyiz yoksa bunların hepsi kontrolümüzde olmadan önümüzdeki görünen seçeneklerden en kolayı. kendimizden kaçtığımız seçenek mi. seçtiğimiz seçimler elbette doğru olabilir yada zamanla bizi mutluluğa ulaştırabilir ama bunun için bile seçimlerimizi keşfetmeli araştırmalı doğru olanın en mutlusuna sahip olmak için uğraşmalıyız.

Hayatta elbetteki  her şey dört dörtlük olmasının imkanı yok karşımıza engeller problemler yenemediğimiz sorunlar çıkabilir bunun içinde yine kendimiz olarak içimizdeki inanca benliğimize güvenerek sabır etmeliyiz. karşılaştığımız her engel iyi değerlendirirsek bize seçimsiz gittiğimiz yolumuzda seçim yapma fırsatı verecektir bu da rutinden çıkmak için elimizdeki güzel bir fırsat olarak değerlendirilebilir.

Sonuç olarak söylemeliyim ki doğan her güneş ile beraber başlayan yeni günde yeni umutlar yeni hikayeler yeni seçimler olacaktır. pes etmeden yaşadığımız sürece doğruyu aramalı kendimiz olmalı ve başkalarının söylediklerini tarttıktan sonra çok fazla önemsememeliyiz. İçimizdeki boşluğu ancak sonsuzlukla doldurabiliriz.