Sevdiğimiz ve Seçtiğimiz İnsanlara İthafen

Birlikte çıktığınız insanlar, yolun yarısını tamamlarlar ve farkında olmadan hayatımızı ele alıp, aramızdan ayrılırlar.

Ya çok sevmiş, ya da hiç sevmemişsinizdir. Ama unutmamak gerekir ki o kişileri siz seçmişsinizdir.

Öyle kolay değildir. Hayatımıza başka hayatları ortak etmek, kabullenmek ve kabullendirmek.

‘’Sevgi; sevilen kişiye sunulan bir armağandır, kabul etmesi ve geri çevrilmesi önemli değildir. Önemli olan sizin sevginizi sunmuş olmanızdır’’.

Her şeyi sevebilmek mümkün müdür? Dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın.. Hayatı irdelemeden, kuralları çiğnemeden sevebilir misiniz?

Evet sevebilirsiniz!

Çünkü; ‘’sevginiz sevdikçe yücelecek ve sevildikçe sizi yüceltecektir’’.

Karşılık beklemeden yaptığınız iyilikleri, karşılığını vermeden size yapılan iyilikleri düşünelim.

İlla ki gözden kaçırdığımız, dikkat etmediğimiz veya üstünde durmak istemediklerimiz olacaktır. Ne de olsa insanoğluyuz. Yaratılışımızda var, ihtiras.

Hayatta herşeyin bir bedeli olduğunu inananlardan mısınız?  Öyleyse, sevmenin de bir bedeli olduğunu biliyorsunuzdur. Bedeli, yine yeniden sevebilmektir.

Hayatımızın her döneminde rastlaşmışızdır bir yerlerde. Aslında olup olmadık her yerde. Beraber yola çıktığımız ve hayatımızı paylaştığımız sevdiklerimizle.

Her ne kadar hayatımızda var iken görmezden gelip, ertelediğimiz, ama birgün geldiklerinde ve  o gün çekip gittiklerinde geri dönmesini beklediklerimiz.

Sanırım her şeyin değerini kaybedince anlamakta üstümüze yok. İyi de neden her şeyin değerini kaybetmeyi bekliyoruz ki? Elimizdeki kıymetin değerini kaybedince anlamanın, yakınımızdayken ufacık kusurlara takılıp kalmanın ve çoğu şeyi unutmanın hayatımıza, hayatımızı ertelemekten başka ne yararı var?

Tamam, hayatımızı erteleyelim yine bildiğimiz gibi devam edelim. Ama sevdiklerimizi  ve sevmeyi ertelemekten vazgeçmesini bilelim. Unutmayalım ki,  içimizde ki sevgiyi yaşatabilmektir bizi anlamlı kılan. En önemlisi, hayata kazandıran.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir